| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut, am un vw jetta 2006 când pornesc clima pe rece merge cam 30 secunde pe orice viteza dar după dintr-o data se oprește și se aude in interior cum ca ar sufla acolo adică gen înfundat dacă dau drumu la caldura îmi merge perfect. Oare care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Cu siguranta ai un furtun spart sau ceva sarit de la loc pntru a vedea defectu trebuie tot bordu dat jos.

| Mihaitzaplesanule explică (pentru Moni_Moni_Si_Dani_1980):

Oare sa nu se fi terminat freonu? Fiindcă din moment ce pornește și are putere și doar dupa aproape 1minut își pierde puterea de a mai scoate aer rece in masina, nu ar trebui sa nu scoată deloc dacă ar fi spart sau sărit ceva sau sa scoată doar la o viteza mai mica nu chiar deloc.

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns (pentru Mihaitzaplesanule):

Se poate dar iarăși daca nu mai ai feon clar o conductă sparta până nu verifici nu ști exact buba e acolo feon ceva sărit sau spart și acel aer rece poate sa te duca in eroare trage aer fals am pățit la un amic.