| bymhyt a întrebat:

Salut, am achizitionat un motor si vreau sa-l transcriu, dupa transcriere o sa trebuiasca sa fac din nou asigurarea?(asigurare are)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu dupa transcriere. Chiar inainte. E un act fara care nu poți sa il înmatriculezi

| Wr3nch a răspuns:

Pai da, ca sa fie pe numele tau si numarul nou.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut, faci transcrierea tu probabil ai o asigurare la el dar e pe numele proprietarului de la care cumperi motorul, tie iti trebuie o alta asigurare pe numele tau sa fie, dupa ce ai asigurarea pe numele tau cea veche inapoiaz-o fostului proprietar adica la tipu de la care ai cumparat respectivul motor!