| Girly97 a întrebat:

Salut! Are cineva permis de conducere cu restrictia 01.01. pe spate? Clinica unde mi-am facut analizele medicale pentru scoala de soferi a uitat sa puna mentiunea, lucru mentionat de politist la examen inainte sa incep. Am rezolvat acum problema si sper ca data viitoare sa nu mai existe alte probleme. Ce ar insemna mai exact pentru mine restrictia 01.01. si de ce nu pot avea un permis de conducere obisnuit?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti arata ca porti ochelari. Sunt noile tipuri de permise.
Vad ca intampini multe probleme in obtinerea permisului, din ce reiese din intrebarile tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă că trebuie să porți ochelari la volan

| Girly97 explică (pentru suntserios):

În general cei care au miopie îi poartă în permanență deoarece fără ei nu văd clar la distanță.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Așa... Și?

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca ai 01.01 pe, permis atunci vei conduce cu ochelari. Si eu am asa ceva.

| Girly97 explică (pentru AmandinaDragan):

Eu îi port în permanență oricum.