| crysty1222 a întrebat:

Salutare tuturor!
Anul trecut in luna august m-am inscris la scoala de soferi, am platit toata suma de bani, mi-am facut dosarul cu fisa de inscriere, analizele medicale etc, am facut si orele de legislatie dar dupa asta au intervenit niste probleme si nu am mai putut continua si cu orele de conducere. Stiti cumva cat timp este valabil sau daca mai este valabil dosarul daca nu am facut orele de conducere pentru ca as vrea sa continui cand ajung in tara? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In scoala de conducere dosarul este valabil pana o termini.
Doar la sustinerea examinarii pentru obtinerea permisului de conducere (probele teoretica si practica) dosarul este valabil timp de 1 an de la terminarea scolii de conducere.

| crysty1222 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de informatie. Stiam si eu ca dupa ce termini scoala cu toate orele de legislatie si conducere, dosarul este valabil un an, dar nu stiam daca are o valabilitate anume la scoala de soferi daca nu ai terminat toate orele. Acum sper sa o termin pana in august cand imi expira si analizele.

1 răspuns: