| Twister09 a întrebat:

Salut, as dori sa achizitionez un audi a4 b8 3.0 tdi quattro.
Cam ce consum sa ma astept de la ea?
Stiu impozitul este mare.
Piesele cam cat ar costa?

2 răspunsuri:
| InOrOut a răspuns:

In jur de 8.5l e consumul mediu combinat. Nu e mult pentru un V6. Revizia costa putin, adica cu 550 lei faci un schimb de ulei complet, fara manopera. Un furtun intercooler e 600 lei nou, iar la bmw e 1300 lei. Cu alte cuvinte costa mai putin intretinerea la masina asta decat la un bmw 320d. Poti sa cauti si tu pe net cat costa piesele, gen placute franare, alternator, pompa de apa, curele.

| B1st a răspuns:

Poti da un search pe Google sa aflii cat este impozitul pe an, daca nu ma insel este peste 4000 de lei, consumul cred ca 11-12 mixt. Si intretinerea, fiind model destul de nou b8, cel mai probabil o sa faci reviziile la reprezentanta. Iar piesele depinde de tine ce alegi, dar cel mai probabil originale. big grin