| Twister09 a întrebat:

Merita să-mi iau un a4 b8 3.0 tdi quattro?
Cat m-ar costa întreținerea la piese? Și la ce consum sa ma aștept?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu merita niciun diesel, incercati fratilor masina pe benzina de cilindree hai sa zicem 2000 cm3, e mult mai fiabil motorul pe benzina daca e unul fara probleme tinand cont ca nu are atatea gaselnite precum aceste dieseluri.
Pe de alta parte motorul de 3000 cm3 iti va aduce un impozit mare anual, consum maricel pe care il ai in functie de cat apesi pedala, si cost la piese frumusel in caz ca pica ceva doar e Audi.