| Darkney a întrebat:

As dori sa aflu daca este ceva gen devamarea masinilor (precum in Republica Moldova unde la devamarea masinii se ia in calcul capacitatea motorului si anul) si in RO in acel moment cand procuri masina din alt stat UE. De exemplu, unei masini din 2012?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu se plateste nici un fel de taxa, deci nici taxa vamala, daca ai cumparat produse (inclusiv masini) din orice stat care face parte din UE.

1 răspuns: