| Anonymus9975 a întrebat:

Buna,am o masina din 2012 si a implint varsta de 10 anul acesta asa ca expira ITP-ul in Iunie.Problema mea este ca atunci cand s-a efectuat inregistrarea la RAR in cartea masini au trecut la seria motorului "fara serie", si din aceasta cauza nu am reusit sa trec peste ITP. Va rog ajutati-ma cu un sfat.
Ps. pe motorul masinii apare o serie din cate am inteles eu, ce e de facut?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incearca la o alta statie, nu este normal sa te respinga la ITP pentru acest motiv, mai ales ca in cei 10 ani masina a mai trecut cateva inspectii.
In cazul in care te refuza si altii, fa ITP-ul la RAR.

| mihai69 a răspuns:

Să mergi la RAR să corecteze eroarea.