| nikoleta93 a întrebat:

Buna TPU :* Am o masina inscrisa pe RO din 2002 si as vrea sa trec masina pe numele mamei, in certificat...as mai plati taxa? k auzisem k tr sa platesc nu stiu ce taxa oricum cam mare.dau fundita :*

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se plateste taxa de poluare, conform L.9/2012.
Poti calcula taxa, introducand datele cerute, in calculatorul de aici:
http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html
Parerea mea este sa mai astepti, se discuta ca in acest an, poate chiar destul de repede, se va adopta o taxa de mediu mult mai mica decat taxa actuala.