| andrei690 a întrebat:

As vrea sa mi cumpăr o mașina gen opel combo dar sa fie fiabila si sa coste maxim 4000 euro. Ce îmi recomandati?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Logan MCV 1.6 mpi, Opel Combo 1.3 CDTI, Renault Kangoo 1.5 dci sau Vw Caddy 1.9 SDI.
Am mers cu toate, si mi-au placut.
Kangoo e putin cam prea usor pentru dimensiunile lui, te cam bate vantul daca circuli extraurban, dar in oras e foarte fasnet.
MCV e mai placut la condus decat berlina, n-are probleme cu stabilitatea, e destul de legat iar motorul e potrivit pentru el, nu duce lipsa de putere.
Combo mi s-a parut cel mai elegant, iar motorul 1.3 CDTI e reusit, insa nu prea e sportiv, e putin mai greoi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si mi-am adus aminte de inca una:
Fort Transit Connect (parca). Nu ma intreba ce motorizare era, era diesel, versiunea de marfa, doar 2 locuri in fata si nema tapiterie. Se auzea ca o roaba, din cauza tablei goale, dar scaunele erau foarte confortabile, si se simtea foarte bine pe drum. Mai mersesem cu una putin mai veche acum cativa ani, dar aia avea locuri in spate, si tin minte ca soferul mentinea o viteza de 100-120 pe curbe si era foarte ok, desi n-avea incarcatura statea bine pe drum.

| M4riusT a răspuns:

Volkswagen Caddy
Renault Kangoo

| ovidiu2295 a răspuns:

Opel zafira, e foarte frumoasa ca aspect exterior. Motorul este foarte bun, mai ales modelul de 16, 16v.

| Ioan_Hrisca_1955 a răspuns:

Ia un fiat doblo 13 multijet