| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Ce mașina merita cumpărată (maxim 14.000 euro), sa fie fiabila și sa nu se deprecieze repede. Motorul sa nu fie mai mare de 2.0 (doar motorina) și sa aibă peste 150 HP.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand Toyota Yaris Hibrid sau Celica, sunt micute, fiabile, consum redus de combustibil, iar ca si calitate sunt excelente!
Toyota este recunoscuta in lume ca o masina "unbreakable", adica de nestricat.

https://www.toyota.ro/new-cars/yaris

Ar fii un singur inconvenient, ca pretul de cumparare la Toyota Yaris este de 17.000 euro, dar daca mai strangi ceva banuti, in cateva luni o poti cumpara nou-nouta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Logan nou.
nu ai treaba cu el 3 ani cat e in garantie

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

De cand are Loganul 150hp?hee hee

| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

Nu poate sa le aiba pe toate deodata

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru suntserios):

Ăsta vrea cu dânsa-n-trănsa și sufletu-n rai?

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

El a zis ca vrea diesel si peste 150 HP, iar tu ii recomanzi benzina si sub 150hp, pentru ca e...noua, adica ceva ce nu era intre cerintele stabilite de el.hee hee

| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

Respecta toate astea

maxim 14.000 euro.
sa fie fiabila.
sa nu se deprecieze repede.
motorul sa nu fie mai mare de 2.0.

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

Nu toate, dar tu n-ai respectat decat "maxim 14.000 euro".

| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

Ok, am facut lista cu tot ce repespecta. Ii convine bine, nu aia e.

| Alexandru250201 a răspuns (pentru suntserios):

Ai spus aproape inversul la ce cauta el

| suntserios a răspuns (pentru Alexandru250201):

Am zis fix ce vrea el, doar că unora va pute Dacia

| sierra1 a răspuns:

Să fie una nouă, fă o vizită la dacia, precis iei una!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La bugetul si asteptarile alea, cauta un BMW 320d sau 520d.
Sau alea cu emblema mai mare, gen 525d, dar care au tot 2.0d sub capota.
Au puteri destul de mari si se simt misto la condus.
https://www.olx.ro/......gJcq2.html
https://www.olx.ro/d/oferta/bmw-f10-525d-m-packet-alb-IDgChNQ.html

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aaa... Stai putin.
Sa nu se deprecieze repede?
Pai tu investesti tot ce ai intr-o masina, sau cum?
Astepti ceva inapoi? rolling on the floor
Daca intr-o calatorie, dragii de la CNAIR nu isi fac treaba, derapezi nasol pe niste nisip care nu trebuia sa fie pe carosabil, te duci intr-un stalp pe la 60km/h si faci masina pachet, tu mergi pe jos de atunci?
Cumpara-ti masina de banii tai, boss. Sa-ti permiti sa o inlocuiesti daca e cazul. Nu te astepta sa-ti mai iei banii pe ea.
Ti-o zice unul care da maxim 4k pe o masina, tocmai ca sa se stearga la chur cu ea, daca e nevoie. N-am sa stau sub cerul liber de dragul unei masini.
Masina este consumabil, o calculezi din start 100% pierdere. Sau chiar 200% pierdere, ca service-ul nu e deloc ieftin.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Nici una. Toate își pierd valoare.

| IceRope a răspuns:

Bă, șoferul lu' pește prăjit, postarea ta e afirmație sau interogare?