| Coto95 a întrebat:

as vrea sa cumpar o masina pe Bulgaria si as vrea sa stiu cat ma costa actele pentru un opel astra f din 1997 are motor de 1.7 diesel...si app as vrea sa mai stiu el are procura ce act as putea face doveditoir ca eu i-am dat bani pe masina lui ca am inteles ca procura de la procura nu se poate. funda
masina este inscrisa CC

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 750euro taxa de inmatriculare. Dar vad ca tu insisti sa te complici. Daca cel care ti a vandut masina nu are vreo procura speciala in care se precixeaza ca este imputernicit sa vanda masina atunci el nu are niciun drept sa faca acest lucru.

| Maioru a răspuns:

Coto,ti-am mai raspuns acum cateva zile si insisti cu o troaca de Bulgaria din 1997 ca numai masina nu o poti numi.Deci inca o data.Procura la procura nu se poate, poti face un act de vanzare cumparare DACA el dovedeste clar in actele de Bulgaria ca este proprietarul masinii(nu cred sa aiba asa ceva). Spune-mi de ce bani dispui si-ti promit ca te ajut eu daca nu gasesti nimic sa-ti placa de pe www.Autovit.ro,www.Mercador.ro,wwwTocmai.ro.Cauta si mai discutam.

| Coto95 explică:

Multumesc tuturor...masina pe care am sa o iau este de la un prieten si stiu masina nu este "troaca" iti spun sigur suntserios stai linistit ma plemb cu masina asta de 2 luni masina cu tot cu acte macosta 750 de euro si consuma undeva la 4.5 maxim 5 la suta deci pentru mine ca incepator este ideala si la bani astia sincer nici nu as vrea mai mult de atat masina este perfecta sunt foarte multumit de ea saptamana peste 2 saptamani va fi posibil sa primesc bani pentru ea si o sa ma interesez undeva la notar sa vad ce act pot face ca i-am dat bani astia...