| Coto95 a întrebat:

.as vrea sa achizitionez o masina inscrisa pe Bulgaria cu numar CC... masina este un opel astra f din anul 1997 as vrea si eu sa stiu cam cat ma costa actele la sfarsitul luni acesteia ii expira si nu am bani momentan sa o si cumpar si sa ii fac si actele daca trece o luna de cand ii expira actele ce ar trebui sa fac? si app cu procura cum fac la randul lui baiatul de la care vreau sa o iau are si el procura pe perioada nedeterminata el ar putea sa imi faca mie procura?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te complici fara rost cu masinile de BG. Trebuie sa faci acte direct cu proprietarul, cel care are masina acum cu procura, nu are niciun drept in acte.

Daca ii exprira toate actele ai sa ai o groaza de batai de cap sa duci masina pe platforma la RAR, o sa platesti taxa de timbru mai mult decat valoreaza masina samd. Cauta o masina din Ro, e mult mai simplu si iesi si mai ieftin

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Din ce stiu eu, procura la procura nu se poate face. Dar poate ma insel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la Remat nu ti-o primeste daca nu este pe numele tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri pana la urma urmii mai astept pana mai strang ceva bani sa imi iau una inscrisa RO

| awspam a răspuns:

Incearca asta poate te ajuta... http://www.auto.ro/calculator-taxa-auto poate te ajuta

| Maioru a răspuns:

Cum sa faci procura la procura? De ce te complici cu o masina de Bulgaria cand poti sa-ti iei una din Romania? Ai prea multi bani si nu stii ce sa faci cu ei? Gasesti la noi masini ieftine si bunicele la bani putini cum ar fi Ford Ca din 2000 pe la 1500 euro -2000 inmatriculat.Au mai cumparat si altii masini inmatriculate pe Bulgaria si cand au tradus actele aveau acte de motociclete sau mai stiu eu de ce.Te sfatuiesc sa iei masina de Romania totusi