| Oprea_Alexandru_2000 a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez o masina de clasa medie in jur de 10 si maxim 12000 euro. Eu ma orientez catre un audi a4 2013+ chiar si break dar sa fie dotat oarecum sau un volkswagen passat cc, la fel dotat bine de la 2011+ sau ma mai gandeam la un volvo v40 2014 2.0 190 cp. Vreau sa aud parerea altora, voi ce ati cumpara in banii astia? de ce? Mentionez ca as vrea o masina diesel

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Iti recomand Volkswagen Passat, are o mai buna rezistenta din toate punctele de vedere decat celelalte doua.

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Bani putini...mergi pe benzina, cu motorina vor fi probleme plus ca, ti poti pune si gazcum spune Mihai. Volvo la 1200, nu cred. Aduna bani, si.ti cumperi o masina buna. Volkswagen ar fi o solutie,

| Oprea_Alexandru_2000 explică (pentru baru):

La 12000 de euro nu 1200

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iaca ai aflat pareri. Unul ti a zis ca vw e mai rezistent ca Audi si ca Volvo. Sa tot iei masina dupa astfel de sfaturi

| BrianSpilner a răspuns (pentru suntserios):

Daca tot vorbim de rezistent mai bine sa-si ia un tractor laughing). oricum amuzant tipu cu VW, bai nene cum sa compari passatu cu Audi? laughing

| suntserios a răspuns (pentru BrianSpilner):

Na, cand conduci doar bicicleta zice si el ce aude pe la altii

| MihaiNicu23 a răspuns:

E foarte buna si alegerea ta dar eu as alege pe benzina e mai economic, plus ca o poti da si pe gaz.