| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi "anulez" locul unde se pune numarul de inmatriculare de pe bara fata.
Ar fi vreo problema daca as tine numarul in interior pe parbriz?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Art. 102

(1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a IV-a de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de persoane fizice:

2. conducerea pe drumurile publice a unui vehicul fara a avea montata una dintre placutele cu numarul de inmatriculare sau de inregistrare ori daca placutele cu numarul de inmatriculare ori de inregistrare nu sunt fixate in locurile special destinate;

Dacă vrei sa fii smecher o sa te coste vreo 1500 RON de fie are data când are chef un politist

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca il pui in parbriz, risti amenda.
Daca ii gasesti alt loc tot pe bara, nu prea te mai intreaba nimeni nimic, atat timp cat e vizibil.