| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi cumpar un motocross de 125cc. Nu stiti cam la ce pret l-as putea lua nou sau second? pe unele siteuri am gasit si la 400 euro si la 500. Un motocross KTM 125 mar interesa

Răspuns Câştigător
| Radu921 a răspuns:

Motoarele de motocross care se gasesc la 400-500E sunt neinmatriculabile adica nu poti sa le pui numar si sa mergi pe strada cu ele. Nu au instalatie electrica de semnalizare si stop pe frana. Sunt numai de mers pe pistele de motocros sau pe dealuri, nu ai voie pe strada nici macar de acasa pana la pista de motocross. Daca iti convine asa, poti sa gasesti variante bune si de la Yamaha sau Honda. KTM e o firma de renume si are preturile pe masura. Una noua e 6000E. Second hand sunt f. bune.

2 răspunsuri:
| Radu921 a răspuns:

Si daca nu o inmatriculezi si nu mergi pe strada cu ea, deci nu ai nevoie de carnet, de ce sa te limitezi la 125cc? cand cam la acelasi pret gasesti si SH-uri de 300-400cc si care trag cu totul altfel mai ales la drumuri grele. Vezi si aici daca gasesti ceva interesant: http://www.clubmoto.ro/anunturi/vezianunt/motociclete/2631/honda-cb125