| Doku2002 a întrebat:

Salut.
Vreau sa cumpar un atv sau motocross la 800 euro. Cele de 125cc sunt bune? Am nevoie de permis pentru a le conduce?

Răspuns Câştigător
| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

Depinde pe unde le conduci, îți trebuie permis dacă mergi cu ele pe drumul public însă dacă mergi pe câmp nu ai nevoie de permis.
Da, cele de 125 sunt bune, aici ma refer la motocros, atv-urile de 125 nu se par slăbuțe. Iati ceva de 125 2t, știu ca nu prea suna bine dar sunt destul de puternice.un exemplu ar fi Suzuki rmz 125 sau yamaha yz 125.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ai nevoie de permis.

| anonimg a răspuns:

Permis B1 pentru atv-uri de maxim 49 CC.
Permis B pentru cele de la 50 CC în sus (inclusiv 50).