| razer007 a întrebat:

as vrea sa imi iau o motocicleta de enduro, dar nu gen cross, cu portbagaj, semnalizari etc., as vrea una mai sport! am mai avut pana acum 2 chinezarii, un atv si un quad, amandoua de 49 cc! dar mai mult reparam la ele decat ma plimbam! as vrea ceva ieftin si bun! P.S. am 14 ani si la 16 ani vreau sa dau pentru A! as putea sa ma plimb cu ea pe drumurile publice?

7 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Honda Dominator, Kawasaki KLE, Suzuki DR, aprox 800 euro.

| razer007 explică (pentru AxelBv):

As vrea ceva mai sport... gen hard enduro... am vazut niste KTM-uri dar era sa lesin cand am vazut pretul!

| razer007 explică (pentru AxelBv):

Nu vreau ceva foarte puternic!

| AxelBv a răspuns (pentru razer007):

Glumesti. Ce imi arati tu sunt motoare de enduro in 2 timpi, ~250cc care fuge de sub tine de nu stii cum te cheama.
Vrei enduro, cauta un 50cc Husqvarna, CZ, orice, dar nu mai mare de 50cc. Sunt suficiente pentru hard enduro. Cate kg ai?

| razer007 explică (pentru AxelBv):

Am 62 de kg si 185 de cm!winking dar una de 125 cc nu ar fi buna? Cele de 50 cc sunt prea mici!

| AxelBv a răspuns (pentru razer007):

Una de 125cc te rupe. Sunt motoare in 2 timpi si sunt destul de puternice. Unul de 125 il tin eu greu in frau la 1, 87, 100kg.