| ionutand a întrebat:

as vrea sa stiu ce acte imi trebuie pentru scoala de soferi categoria b. pot da sala si orasul cu 2 luni inainte de 18 ani? si de unde pot cumpara carte cu legislatia rutiera chestionare?

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Salut,iti trebuie un dosar, fisa medicala, cazier si test psihologic, nu poti da examenele decat dupa ce implinesti 18 ani, te poti inscrie la scoala de soferi cu 2-3 luni inainte sa implinesti 18 ani, si carte de legislatie poti cumpara de la chioscurile de ziare sau librarii, nu mai stiu exact, funda?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate examenele le dai dupa ce implinesti 18 ani

| ionutand explică (pentru KaPy2):

La testul psihologic ce trebuie sa faci?

| KaPy2 a răspuns (pentru ionutand):

Te pune sa recunosti niste figuri geometrice,ai un tv in fata cu o masina,cand se aprinde culoarea verde apesi pe verde,cand galben/rosu la fel trebuie sa faci,sunt gros/subtire, lampa din spatele masini, te invata acolo cum trebuie sa faci, nu este greu, succes!

| ionutand explică (pentru KaPy2):

Mersi!