| Doru_Florin_1996 a întrebat:

Salut.
As vrea sa va întreb.
Am Opel Astra h 1. 3CDTI cu 6 trepte 90 de cai și vreau sa pun motor 1. 9CDTi cu varianta cu 150 de cai putere.
Trebuie doar motor sau trebuie motor și cu anexe?

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Motor plus anexe plus cutie.
Motorul de 1.3 este fabricat de Fiat si este unul dintre cele mai reusite motoare din lume.
Ai putea doar sa-l resoftezi si sa-l duci la 115 cai.
Am unul identic pe un Doblo are 360.000 km si merge foarte bine.

| Doru_Florin_1996 explică (pentru xerxes1):

Mulțumesc boss
Dar am o problema dar din ce cauza întra greu cutia de viteza când o las 7 sau 9 ore
Întra greu când bag a1 pleaca mașina chiar dacă o calci ambreiaj fund tot pleacă din ce cauza?

| xerxes1 a răspuns (pentru Doru_Florin_1996):

Trebuie aerisit circuitul pedalei de ambreiaj.
Nu mai face toata cursa.

| 07gabriel07 a răspuns:

Decat sa te complici cu schimbatul motlrului mai bine ii maresti la asta putin caii. Cu un cip cateva modificari la calculatorul de injectie si un traseu al aerului din inox.