| Alexsad9711 a întrebat:

Vreau sa-mi i-au un Opel astra G motor 2.0 TDI sau un 1.7 DTI.Bun,as vrea sa aflu cate taxe trebuiesc si cat ar costa acestea, absolut tot ce trebuie sa platesti pentru a o scoate pe sosea, FUNDA!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand platesti taxa de timbru daca e cazul

vezi aici cat costa

http://static.anaf.ro/......_2014.html

apoi rar cam 150 ron
taxa pentru numere daca vrei sa le schimbi vreo 50-80 ron
asigurare pe numele tau (vreo 1800 ron/an daca ai sub 30 ani)
apoi rovigneta cam 120 ron pe an.

puls inca ceva taxe pentru certificat vreo 80 ron

si impozitul cam 70 ron

| MozZatY a răspuns:

Daca o iei din strainatatiuri platesti taxa de mediu, vreo 500 euro cam asa.
Apoi platesti taxa la rar pentru certificat de inmatriculare, vreo 200 ron, numerele de la politie, aici depinde daca vrei random sau customizate, vreo 150 ron, la trezorerie taxe de eliberare a certificatului de inmatriculare, vreo 50 ron si cam astea in mare...si sa ai asigurare si itp happy si pe langa aceastea o sa mai te alegi si cu un impozit de platit la ea, dar asta anual, vreo 100 ron parca mai era, trebuie intrebat