| Rafaelr3 a întrebat:

As vrea si eu pareri, contra despre Honda Prelude 2.0 133 cp.
Daca se gasesc piese, se poate repara de un mecanic fara batai de cap.
Daca este buna pentru varsta de 18 ani.
Doar cei care stiu in lagatura cu acest subiect, fara mesaje aiurea.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E un model destul de vechi, nu ca nu s-ar gasi piese de Honda pe la noi, dar fiind model vechi s-ar putea sa ai probleme. In general am observat ca mecanicii romani repara fara mari dificultati si Honda si Toyota (mai putin hibridele), iar pentru 18 ani... as zice ca e buna doar ca are cutie automata, in rest un motor de 133 poate e cam mult si te fura.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru antimulte):

E EXCELENT ca are cutie automata. De furat te fura si un Trabant daca esti inconstient.

| Rafaelr3 explică (pentru antimulte):

Este si cu, cutie manuala. Am vazut ca nu sunt foarte scumpe, motorul nu este mare. Este un model vechi, dar am 18 ani daca mi as lua o masina din 2005+ cred ca este mult mai costisitor, o pot zgaria, da in borduri ca incepator, se pot intampla.

| TeslaOwnerinRomania a răspuns:

Eu am un civic 1.5T sedan si un Model X P100D. Despre Honda, sunt destul de multumit. Piesele sunt cam scumpe cel putin la a mea, dar Honda face masini foarte fiabile. Recomand cu incredere,