| Gelu00 a întrebat:

O sa fiu prompt si o sa trec la subiect. Deci am nevoie de niste pareri.
Aveam o prietena, dar m-a dezamagit si m-am despartit de ea, si sunt impreuna cu alta fata pe care o iubesc foarte mult si imi da semne ca si ea face la fel. Dar dupa o vreme, fosta imi tot trimite mesaje ca ii pare rau, ca vrea sa ne impacam, ca tine la mine. Nu stiu ce sa fac.! Pareri? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Daca o iubesti ii spui clar fostei ca si-a dat seama prea tarziu ca a gresit si ca tu nu esti dispus sa va impacati, pentru ca iubesti pe altcineva, nu o baga pe actuala ta prietena in problema asta deoarece o sa va certati. Cheers.

9 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Te cam contrazici singur. Zic asta,pentru ca daca o iubeai pe actuala nu ti-ai fii pus intrebari de genul ''ce sa fac acum,cand ma cauta fosta?''
Gandeste-te bine!
E posibil doar sa crezi ca o iubesti pe actuala. Exista sansa sa fii doar atasat de ea,pentru ca ti-a fost alaturi in clipele grele,cand sufereai dupa fosta.
Daca n-o iubesti,desparta-te de ea. Acum! Pentru ca daca veti continua,ea va ajuunge sa te iubeasca si mai mult,iar atunci cand vei hotara sa te desparti de ea va suferi mult.
Mai bine acum,cand suferinta e mai mica.
In mintea si in sufletul tau o vrei pe fosta. Doar ca nu vrei sa vezi/crezi asta.
Ininate sa faci un pas gresit si sa iei o decizie gandeste-te bine.
Tu stii cel mai bine ce iti doresti,ce simti.
Daca fosta te-a dezamagit odata, exista riscul sa o mai faca. Stii cum se spune ''lupul isi schimba parul, dar naravul ba''.
Deci, gandeste-te bine!
Si e clar ca fosta te iubeste, pentru ca atfel nu te-ar mai fii cautat.

| Azµre a răspuns:

Să stai cu actuala, și numai spune că și asta face ca cealaltă că n-are cum, decât dacă tu ești de vină.

| Azµre a răspuns:

Să stai cu ce cu care ești acum!

| WildDream a răspuns:

Daca te-a dezamagit o data poate sa o faca si a doua oara. Mai bine stai cu actuala, la care zici ca tii (desi daca o iubeai asa mult precum zici nu mai erai confuz acum cand s-a trezit fosta sa te caute).

| Liliana1981 a răspuns:

Sa ramai cu actuala. Nu mai privi in trecut, nu are nicio veste noua sa-ti dea.

| altrix a răspuns:

Stai cu prietena ta actuala. daca vrea sa va despartiti sau vrei tu. nu te intoarce la fosta.
iti gasesti alta prietena sigur.

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Daca tie bine cu actuala,de ce-ti pui astfel de intrebari,odata ce ai fost dezamagit, va veni timpul cand vei fi dezamagit si a doua oara din partea aceeiasi persona, asa ca sfatul meu e sa ramai cu actuala, si sa te multumesti cu ce ai, ca sa nu ajungi si tu ca fota ta pritena, care acum i-i para rau ca v-ati despartit...

| carinutza373 a răspuns:

Pai zii ca ii prea tarziu, ca de ce nu si-a dat seama pe moment, ca nu ti se pare ca i-a pasat, sau daca mai vreti sa fiti prieteni zii ca ai iertat-o dar nu mai puteti fi impreuna, FUNDA pls pls?

| consilierele a răspuns:

Ramai cu actuala. Fosta ta ti-a provocat deja o dezamagire, mai vrei altele? nu cred...