| Gizy a întrebat:

Salut, asi dori si eu sa stiu daca pot monta un set motor complet de 80cc pe un scuter yamaha mbk flipper de 49cc. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Valyvly a răspuns:

Da poti. Dar te sfatuiesc sa nu o faci.
Ambielajul este facut pentru set de 49 cc. Daca pui set de 80, cu timpul, ambielajul va ceda deoarece nu este conceput sa suporte Compresia care o ofera setul de 80. Sau ai putea sa schimbi si ambielajul. bun, in afara de ambielaj, ai nevoie de jiglere mai mari pentru carburator. Costa in jur la 20 de lei.

Si stai fara grija. Nu vei vedea un gabor sa se uite la setul taulaughing

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Poti, dar apoi ai nevoie de permis laughing
Sa nu mai zic ca trebuie omologat