| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

Astăzi am fost sa schimb actele la o mașină pe numele meu de la vechiul proprietar. Întrebarea mea e : pot circula cu mașina sau îmi trebuie vreo dovada anume și dacă da, cum o scot?!?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai ai 30 de zile sa inscrii masina pe numele tau, asta in cazul in care te opreste vreun politist si este trecuta mentiunea pe certificatul de inmatriculare al fostului proprietar.
Poti merge linistit in aceste 30 de zile, chiar mai mult daca nu esti oprit.

| Roman_Catalin_1994 explică (pentru Simpatic):

Pai ideea e ca am fost la politie azi și am depus actele pentru schimbare dar ideea e ca mi-a oprit certificatul si nu mi-a dat nici o dovada ca să pot sa circul... Acum dacă circul fără cred ca o sa fie probleme dacă m-a oprește politia de-aceea întrebarea mea este : pot solicita o dovada sau nu este o problema dacă circul asa pana vine certificatul prin posta...

| Simpatic a răspuns (pentru Roman_Catalin_1994):

Neparat trebuie sa ai dovada asupra ta altfel o sa ai probleme! intoarce-te la acestia si spune-le acest lucru.
nu poti circula fara un document.
unii de la ghisee zic ca sa scape de oameni ca se poate si fara, nu este adevarat!