| Florin1212 a întrebat:

Salut.
Astazi am schimbat stopurile la un golf 4 diesel, de la cele normale la led. Dupa vreo 10 minute mi-a aparut martorul de bujii in bord.
Cand functioneaza farurile stopul pe frana dreapta nu se aprinde, cand functioneaza doar pozitia merg ambele.
Ceata pe spate a mers pe ambele, dupa doar una, dupa niciuna.
Ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Martorul de bujii clipeste cand ai o problema la stopuri.
Cred ca ai un scurtcircuit in stopurile alea. In scurt timp vei arde contactul de la pedala de frana, ca la Golf 4 e incredibil de sensibil.
Curata mufele cu spray de contacte, vezi daca isi revin. Daca nu, te sfatuiesc sa renunti la stopuri.