| Cocioaba_Sorin_1997 a întrebat:

Am si eu o skoda fabia 1 din 2001 si nu mi se aprinde martorul din bord cand deschis usa (am incercat cu usa din stanga fata-spate si cu cea din dreapta fata-spate) insa nimic.(martorul in bord exista dar nu se aprinde)
Ce as putea face?
Un sfat va rog!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi si becul din bord ars. Se intampla foarte rar, dar, se intampla.

| OldSoul a răspuns:

Plafoniera se aprinde cand deschizi portiera?
Daca da e posibil sa fie martorul dezactivat din diagnoza sau ars.
Daca nici plafoniera nu se aprinde, ai switch-urile din yala defecte sau lipituri reci.

| Cocioaba_Sorin_1997 explică (pentru OldSoul):

Nu se aprinde nici plafoniera

| OldSoul a răspuns (pentru Cocioaba_Sorin_1997):

Ai switch-urile din portiera defecte cel mai probabil si trebuiesc inlocuite.
Eventual incearca sa deschizi portiera soferului in timp ce masina e pornita si luminile deschize, daca nu se aude niciun sunet cel mai probabil sunt switch-urile defecte.
Spun probabil pentru ca totusi mi-se pare destul de ciudat ca la toate 4 portiele sa fie defecte, asta ar insemna ca masina a fost uzata destul de mult.