| gabrielnotiglesias a întrebat:

am si eu o intrebare: maine am examenul auto (teoretic) si in caz ca il iau am poimaine traseul. Mi-am sunat instructorul si mi-a zis ca masina este la reprezentanta pentru reparatii la ambreaj. Deci este posibil ca masina sa nu fie gata pentru traseu si o sa fiu nevoit sa aman traseul. Stie cineva cam cat timp dureaza pana dau din nou traseul daca nu il dau poimaine? Am auzit ca in jur de 30 de zile... dar trebuie sa fiu sigur. Stie cineva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proba practica se da conform programarii si aceasta se face in functie de locurile disponibile intr-o zi si numarul de candidati, asa ca numai de la serviciul public comunitar poti afla cand vei putea fi reprogramat, nu exista prevazut un termen anume, in cazul prezentat de tine. Singura prevedere explicita este cea din Ordinul nr. 1497/2006, art. 8, alin. 9, conform careia reprogramarea se solicita personal de catre candidat la sediul serviciului public comunitar. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala de soferi sau, dupa caz, instructorul-PFA, are obligatia sa puna la dispozitia elevului-candidat masina necesara pentru. sustinerea examenului la data la care examenul a fost programat de organul de politie! aceasta obligatie intra in pretul scolarizarii.