| anonim_4396 a întrebat:

Salut,azi am fost declarat admis pentru proba practica categoria B, permisul o sa-mi vina la adresa din buletin, dar daca eu nu-s acasa imi lasa permisul in cutia postala sau imi trimite un aviz ceva sa-l ridic de la posta?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Îl ridici de la posta dacă nu ești prezent la domiciliu.

| Bone_Andrei_1984 a răspuns:

Eu l-am luat in martie si nu am fost acasa cand l-am luat. Asa ca l-a luat mama pentru mine. Atata timp cat e cineva acasa poate sa il ia. Daca nu, il iei de la posta

| anonim_4396 explică (pentru Bone_Andrei_1984):

Pai asta e ideea, ca nu i nimeni acasa

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Postasul vine cu el pana la usa, iar daca nu esti acasa, iti lasa un aviz in usa ori in cutia postala, iar permisul il vei gasi la ghiseul postei, unde mergi cu avizul.
Dar trebuie sa mergi in cateva zile, altfel il vor trimite inapoi expeditorului.