| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Salut, tocmai ce am trecut de proba practica pentru permisul auto, am auzit ca permisul va veni prin posta, problema la mine ca eu am adresa pe buletin altundeva unde locuiesc eu. Pot sa-l ridic si de la posta de la care apartin sau trebuie sa vina neaparat postasul? E a 3-a zi de cand astept si nu stiu cum sa procedez.

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Întrebi la cea mai apropiat oficiu postal scris pe buletinul tau

1 răspuns:
| AdrianaLacan a răspuns:

Din cate imi amintesc, atunci cand ti-ai depus dosarul pentru examen, ai fost intrebat la ce adresa sa fie livrat (indiferent daca e adresa din buletin sau nu) si atunci trebuia sa te hotarasti. Predarea permisului prin posta se face cu confirmare de primire, deci daca ai un membru din familie la adresa unde ai pus sa fie livrat, poate semna si altcineva pentru el. si dureaza pana la 5-10 zile, in functie de oras/localitate.