| 2P a întrebat:

Salut baieti, aveti idee, am o instalatie gpl pe logan 1. 2 a carui butelie a expirat sau expira anul asta, la anul am ITP si clar nu voi trece. Nu mai vreau sa o inlocuiesc deoarece cu montaj cu tot cred ca ma duce la jumatatea unei instalatii noi si oricum face figuri. Unde/cine o poate da jos si cam cat m-ar costa?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Orice service specializat pe GPL. Prețul... fiecare cu al lui.
Trebuie înlocuită galeria de admisie cu una nouă, dat jos tot echipamentul, apoi să treci și pe la RAR să ți-o șteargă din CIV.
Mă gândesc eu că totuși e mai rentabil să schimbi rezervorul... Mai ales la ce preț are acum benzina.