| Ureche_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut baieti! Scriu aici presupunand ca voi aveti mult mai multe cunostinte despre masina.

Caut un Touareg de 2.5L second hand de prin 2004-2005 si am vazut unele masini care au peste 150k-200k de km sunt la preturi de 6-7000 de euro.

E normal ca o astfel de masina sa fie atat de ieftina? Ce "surprize" ar putea ascunde? Am inteles ca de pe la 120k km masina nu mai e la fel de buna, dar poate am fost informat gresit sau persoana aceea nu stie sa isi intretina masina.

Consumul la 2.5 L nu e asa de mare,nu? Mentionez ca nu sunt genul care conduce sportiv, cu accelerari si franari bruste.

Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o masina veche de 10 ani, cu peste 200. 000km, cu o taxa de timbru enorma, cu impozit ofoarte mare, consum ridicat. Pretul e unul corect

| daassh a răspuns:

Consumul unei asemenea masini, mai ales in oras nu o sa fie sub 10-12(iar aici fac referire la un oras mediu, gen Hunedoara), nici impinsa, cat de "normal" sau nu e sa coste 6-7000 la atatia km, nu stiu, d-asta exista test-ere si poti sa vezi defectiunile masinii si costurile aferente reparitiilor.Recomandarea mea, ia legatura cu proprietarul, intalneste-te, pune masina pe tester si problema e ca rezolvata, nu fa o loterie din alegerea masinii!

| Ureche_Alexandru_1990 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspuns, sunt de mare ajutor.O seara excelenta va doresc!