| Începătorul988 a întrebat:

La franari mai bruste/accelerari mai bruste mi se aude o bataie in partea dreapta a rotii. Ce poate fi? Planetara sau rulmentul?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Am scris pe primul rând :

"Planetara. ...se aude ca un țăcănit continuu, mai tare la accelarare în viraje, corect?"

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In partea dreapta a cărei roti? De obicei este planetara, daca croncane si la viraje mai stranse.

| sierra1 a răspuns:

Planetara. Probabil se aude ca un țăcănit continuu, mai tare la accelarare în viraje, corect?

| ncep?torul988 explică (pentru sierra1):

Se aude o bataie metalica destul de puternica. In schimb, daca iau mana de pe volan masina merge drept, si nu simt batai in volan. Se aude cand bruschez masina.

| sierra1 a răspuns (pentru ncep?torul988):

Se aude ca un țăcănit continuu, mai tare la accelarare în viraje spre stânga?

| ncep?torul988 explică (pentru sierra1):

Da.

| sierra1 a răspuns (pentru ncep?torul988):

E clar!

| ncep?torul988 explică (pentru sierra1):

?

| sierra1 a răspuns (pentru ncep?torul988):

Am scris pe primul rând :

"Planetara. ...se aude ca un țăcănit continuu, mai tare la accelarare în viraje, corect?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Planetara mai mult ca sigur

| Aurora99 a răspuns:

Buna! l-am intrebat pe tata si poate fi atat planetara, rulmentul sau mai repede vreo bucșă

| ncep?torul988 explică (pentru Aurora99):

Roata nu are joc. Tind sa cred ca ar fi planetara