| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut băieți, tata are un ford focus 1999 mk1, 1.8 tddi 90cp, 450. 000km, masina merge bomba a luat o cu 270. 000km si nu a avut niciodată probleme cu motorul, a luat-o din Germania, eu peste 1 an fac 18, si asta vreau sa fie prima mea masina, pur si simplu o iubesc, n-as dă-o nici pe unul mk3, 4, a început sa bata volanta, tot kit ul ar fi vreo 1600, sa schimb planetarele, inca vreo 1000, plus rulmenți, suspensii, frane, discuri mai bune, distribuție, etc da zic ca m-ar duce vreo 4000 5000 sa o pun la punct, estetic cat si fizic, ca na se simte unpic aiurea pe articulații ca are atâția ani, merita sa bag banii astia tinand cont că nu o sa o dau niciodată, si când moare vreau sa o tin, ce ziceți? fara hate, asta e pasiunea mea, de mic o am in sânge

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ești așa pasionat ce mai contează părerea noastră?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E veche polueaza si vei platii impozite si taxe mari pe lînga faptul ca este o rablă in care trebuie sa bagi 5000 de lei, este din 1999 are 24 de ani, da o la rabla oricîta pasiune ai avea pentru ea nu vei avea bani sa o repari, bagi acum in reparatii 5000 lei, dar se va strica des si va trebuii sa tot bagi in ea bani, plus tu fiind incepator nu esti stapîn pe volan daca ai boala vitezei faci accident si faci praf si masina si pe tine, plus alti pietoni sau participanti la trafic.

| Andreimihaitaureete explică (pentru CristiDinBucuresti):

Rabla? rable sunt astea din 2022 de stai cu ele numa n service, daca ai grija de ele (astea vechi) te tin o viata. nu consuma deloc ulei e timpla, deja imi sustin parerea pace?

Răspuns utilizator avertizat