| anonim_4396 a întrebat:

Cand franez, indiferent de viteza cu care circul, se aude un scartait, undeva la rotile din spate. Ce poate fi? Sabotii de frana sunt intacti, i-am verificat in urma cu o saptamana.Multumesc.

10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Remedierea acestei probleme e foarte simpla, aveti mizerie la tamburii pe spate.Acestia se curata de mizerie, praf se finiseaza suprafata cu smirghel si se pot monta la loc si scartaitul veti vedea ca dispare.

| covexrobu a răspuns:

De multe ori se intampla sa ti se para ca este in spate dar de fapt este in fata. Schimba placutele pe fata si sunetul ar trebui sa dispara.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Verifica daca nu pierzi lichid de frana pe undeva.

| sorin a răspuns:

Verifica placutele de frana, daca ai si nergeala pe roata sunt placutele, pot fi strambe.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@onur-hahaha, nu stiai cum sa ne spui ca ai audi A4, si a trebuit sa pui si o intrebare, nu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie oare abs - ul? (nu ma lasa sa scriu abs cu majuscule)

| onur a răspuns:

Scuze ca nu ati dau nici un raspuns bun dar vreau sa ati spun ca si la mine se aude tot asa si am un Audi A4 dar de cand am dus-o la revizia tahnica exact cum explici tu asa mi se aude si mie sa stii ca o sa o duc la un service autorizat si o sa ati spun si tie problema! Multumesc

| latinu a răspuns:

1 sunetul poate sa fie din cauza ca insertia placutelor sau a ferodourilor are pre mult fier...2 ai franat violent si s a creat luciu pe suprafata placutei... data viitoare foloseste o placuta de frana sau un sabot mai moale pentru ca o sa fie si frana mai eficienta

| sergiu12345 a răspuns:

Ai cauciucuri de iarna pe spatewinking