| Aalexander a întrebat:

Salut.
Care i faza cu numerele rosii? dupa ce expira o inmatriculezi si gata nu? ca mi a zis unu ca cica daca are numere rosii de costa dublu la inmatriculare.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Numeerele rosii nu influenteaza costul inmatricularii. Cu mici exceptii, documentele de care ai nevoie sunt exact aceleasi documente de care vei avea nevoie si la inmatriculare, te va costa in plus doar 63 lei/set.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numele rosii sunt temporare cat timp aduni actele pentru inmatriculare. nu te costa nimic in plus

| Aalexander explică (pentru suntserios):

Deci dau x bani pe masina, in jur la 100 euro sa zicem restul de taxe si x bani pentru taxa de mediu nu? asa stiam eu ca e tot.
P.S.: dupa atata timp insfarsit luna asta imi iau masinabig grin pot sa ti dau un link cu masina sa mi zici ce parere ai?big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nr rosii sunt provizorii, maxim 3 randuri

| Mikku a răspuns:

Eu știam că numerele roșii de la numerele de imtriculare sunt doar niște numere care nu sunt permanente pentru o mașină de abia cumpărată, și ele stau acolo pentru o perioadă scurtă de timp, până ce noul cumpărător al mașinii se duce să îi facă altul cu județul unde stă. Dar nu știu, acum poate o fi și pentru cum ai spus tu.