| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de numere de inmatriculare sunt numerele acelea rosii, si multe ale masinilor? Cu ce difera ele de cele obisnuite?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt numere temporare valabile 90 zile care se folosesc pentru masinile care nu au mai fost inmatriculate niciodata in Ro pana le sunt gata actele finale pentru numere negre

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Deci ce am vorbit in intrebarea anterioara, nu?!

Aceste nr, sa inteleg, sunt valabile maxim 90 de zile pana cand, o masina adusa din strainatate ( spre ex Spania ), va fi inmatriculata in Ro?! Am inteles bine?!

1 răspuns: