| Tudor_2273 a întrebat:

Seara buna!

La achizitia unei masini SH care are numere rosii - cam cat timp imi permit (numerele rosii de inmatriculare) sa circul?

Mutlumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti circula pana la data prevazuta in autorizatie. Se acorda drept de circulatie pe cate 30 zile dar nu mai mult de 90 zile.
Mare atentie, daca depasesti termenul prevazut ai savarsit infractiunea de conducere a unei masini fara inmatriculare.

1 răspuns:
| alex09_3541 a răspuns:

Daca nu a mai avut numere rosii poti scoate de 3 ori deci 3 luni