| BoGdY13 a întrebat:

SAlut! care stie un club de motocross in romania si specificati va rog unde este, daca dau bani la ceva de ex imi trebuie motor sau imi dati voi? daca se accepta si copii.adica nu eu, pentru altcineva, si etc cele mai bune informatii primesc fundita si daca e siun nr de tel >o-

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

- Trebuie sa ai categoria A1 pentru 125 cmc si A pentru ceva mai mare;
- Trebuie sa prezinti un test psihologic si o fisa medicala care sa ateste ca esti apt pentru motocross;
- Nu primesti de la nici un club motocicleta trebuie sa ai motocicleta persoana pe numele tau sau cu imputernicire legalizata notarial de la proprietar;
- Unele cluburi cer obligatoriu asigurare medicala si altele chiar si casco la motocicleta dar sunt si care nu (Putine dar sunt);
- Copii se accepta numai de la 16 ani in sus cu acordul ambilor parinti sau a tutorelui legal, acord legalizat notarial;
- Bani dai o taxa intr-un club de motocross pentru intretinerea clubului, in functie de club de la 50 de lei pe luna pana la 300 de euro, dar sunt si cluburi gratuite, dar nu exagerat de serioase bine inteles!

Cluburi in Romania sunt la Sibiu, Brasov, Pitesti, si pe undeva pe langa Bucuresti dar nu stiu exact unde!