| Drifterx500 a întrebat:

Salut! Cat costa in general la service manopera si inlocuire bara fata skoda fabia 2005 break? n-am fost atent si am intrat intr-un copac taiat pe jumate si s-a spart bara din plastic putin, nimic grav.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de service. Simpla inlocuire a barei poate fi si 50 de lei, dar daca are multe grile, proiectoare si alte accesorii ce trebuie trecute de pe vechea bara pe cea noua, 100-150 de lei.
Daca vrei ca noua bara sa fie vopsita in culoarea masinii, costa cel putin 600 de lei cu totul (bara o achiti separat).
De mentionat ca unele service-uri te pot refuza daca nu ai autorizatie de reparatie sau constatare amiabila, dauna putand fi rezultata dintr-un accident.
Unele service-uri nu prea monteaza piese cumparate din alte parti decat de la ei, dar asta se aplica mai rar in cazul elementelor de caroserie.
Eu zic sa cauti un atelier particular, se rezolva rapid si ieftin.

| RxTx a răspuns:

100 lei

| ClaudiuM1997 a răspuns:

100-150 lei. depinde de service. eu l-as schimba in curte/fata blocului. nu ar trebui sa fie prea complicat big grin