| George4499 a întrebat:

Cat m-ar costa o reconditionare completa a unui motor pentru o masina mercedes ce a circulat in regim de taxi? Ce ar mai fii de reparat? Cat m ar putea costa totul? Mulțumesc! p.s. e vorba de modelul e class w211 din 2009-2012
Funda!

Răspuns Câştigător
| FordMustang a răspuns:

Eu zic ca daca merge bine si nu consuma ulei si prea mult combustibil sa o lasi asa, am lucrat in domeniu si am restaurat cateva masini de la a la z si sunt niste costuri mari, mai ales daca masina ta e si mai noua 2009-2012 e destul de noua. Am restaurant printre altele Volvlo GLE 740 1976, Wrangler 1980, si altele.

| George4499 explică (pentru FordMustang):

Bine de stiut, insa totuși, imi poti spune un pret pentru o astfel de reconditionare?

| FordMustang a răspuns (pentru George4499):

Depinde cat de mult e de facut sau ce vrei mai exact sa-i faci. motor caroserie ambele. deci numa la caroserie ar fi in jur de 350 de ron / piesa de finisat kituit + vopsit. Eu din propria experienta cred ca undeva intre 3 mii si 5 mii de euro ar fi. Repet depinde ce doresti sa-i faci exact.

| George4499 explică (pentru FordMustang):

Inteleg, dar ma refer strict la motor; nu stiu exact ce probleme apar de obicei la o masina gen w211 e class 2010 ce are 400.000-500.000km prin Germania, dar pe astea m as axa; adica daca ar trebui sa segmentez tot motorul si sa il fac ca si in primii 20-30. 000km, cam cat ar costa? Asta încerc sa aflulaughing)

| FordMustang a răspuns (pentru George4499):

Daca imi dai mai multe date ale masinii iti spun cu exactitate 70-80% cat ar fi. SERIE DE CAROSERIE daca imi dai.

| George4499 explică (pentru FordMustang):

Https://www.autoscout24.ro/......3e8b6f92ac
Asta e o masina de genul la care ma refer. La exterior nu prea e de munca, dar la motor toate șansele