| Maryussss a întrebat:

Cat m-ar costa sa inmatriculez un Fiat Punto cu numar de Italia tinand cont ca este:
-Fabricat: 1997
-Km parcursi: 145572
-Capacitate motor: 1500
Vreau seriozitate si daca vreti mai multe detalii intrebati-ma.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Introduci datele in calculatorul indicat de onasis1961 si afli valoarea timbrului de mediu. Pe langa acesta va mai trebui sa platesti traducerea actelor, legalizarea semnaturii traducatorului, inspectia tehnica la RAR, asigurarea de raspundere civila auto (RCA), rovignieta, numerele de circulatie si impozitul anual.

2 răspunsuri:
| flavian29 a răspuns:

Eu anul trecut mi-am inscris un fiat grande punto! intai intri aici: http://www.4tuning.ro/calculator-timbru-mediu-2013/
!(nu neaparat sunt mai multe situri cauti pe google.)--iti calculezi timbrul de mediu dupa mai pune in plus cam 400-500 euro aici intra tradus, legalizat, RAR, taxe ...etc..cel mai indicat ar fi sa suni de pe acum la RAR(in judetul de care apartii) si sa iti faci o programare sau poate altcineva sa faca! de indata ce ai trecut de RAR(sa speram ca treci cu bine de inspectie), trebuie sa iei numerele sa astepti certificatul si esti ok! bafta