| scorpion616 a întrebat:

Caut de ceva timp si nu gasesc ceva concret! Pentru pasionatii de tuning, un bodykit pentru Daewoo Cielo? pana in 2000 e

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gasesti pe cineva care lucreaza cu fibra de sticla, si iti face la comanda. Cel mai probabil va trebui sa ii lasi masina, si va modifica barele si pragurile existente.
Totusi... Moda cu bodykit e trecuta de muuuult, doar taranii mai fac de astea. Mai pui lumina albastra pe sub ea, un eleron, si o sa rada toata lumea de tine.
Acum se coboara masina, cu suspensie stock, si se fac alte 'artificii' pentru aspect (clean, usa lights, faruri/stopuri fume, lupe in faruri, proiectoare galbene, stickerbomb, etc). Oricum, masinile 'incarcate' cu tot felul de prostii, sunt o mare prostie in prezent.
Tuning inseamna sa modifici, nu sa impodobesti.

| scorpion616 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai tocmai vreau sa-l modific nu sa-i pun stickere big grin, am gasit stopuri gen Lexus, si pentru lampile din fata la fel dar imi trebuie un body kit, cam greu de gasit pentru cielo, dar nu imposibil