| Steets a întrebat:

Salut, caut o carte pentru categoria C C+E, este o singura carte sau trebuie sa cumpar doua nu stiu nici eu. Va rog ajutati-ma cu niste explicatii pentru cei care au dat sau cineva care ma poate ajuta VA ROG URGENT!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este aceiasi carte si apoi iti mai trebuie atestatul pentru transport de marfa sau de marfuri periculoase sau ce ai de gand sa fac si pentru alea trebuie o alta carte!

| Steets explică (pentru FurtunaDiesel):

Si ala cam cat costa? si ce trebuie sa fac? ca sa-l obtin

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Steets):

La scolile de soferi care au categoria C vorbesti si te indruma ei unde poti obtine atestatul in localitatea de unde esti!

| Deea_3292 a răspuns:

Profesia de conducator auto-pasi de urmat in pregatirea si perfectionarea concatorilor auto de prof.ing.adrian cascaval si suport curs transoprtul rutier de marfuri periculoase ADR tot de prof.inf.adrian cascaval