| anonim_4396 a întrebat:

Ce marcă este mai bună după părerea voastră,Volvo sau Skoda. De ce? Ofer fundă + vot.

PS : Vorbesc la general,despre calitatea pieselor, etc.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Volvo nu arata asa fain, nici camioanele nu le-au facut cine stie ce in afara de ultimul model care e traznet de bun dar ca masina nu recomand. Skoda da mai smechera la ochi si in calitate de piese amandoua sant la fel de bune

suntserios
| suntserios a răspuns:

Compari doua marci cam diferite, skoda e axata pe masini low cost, economice pe cand volvo trece in zona premium

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu toate mașinile volvo sunt scumpe. Un SUV e în jur de 40000 E.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai ieftin volvo porneste de la 22-24.000 euro in sus, deci sunt scumpe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E sunt pentru Volvo si zic ca dupa parerea mea e o masina mai de calitate de cat Skoda; nu ca nu ar fi si ea!
Si apropo ila de la avatar nu-i cumva Dolph Lundgred?

| SorinTudor a răspuns:

Volvo sunt masini exceptionale la piese + tabla caroseriei este de buna calitate dar dezavantajul ar fi ca consuma destul de mult iar piesele de schimb sunt cam scumpe. Skoda sunt Volskwagen cu semnu de skoda. Din 1990 pana in 2000 Skoda erau masini reunoscute pentru tabla, aveau tabla foarte rigida si in caz de accident se indoia putin si o puteai repara la service.

| Maioru a răspuns:

Mai tare este Volvo dar din pacate la noi in tara nu este asa de bine apreciata o masina suedeza. Piesele sunt mult mai rezistente dar si un pic mai scumpe

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Normal ca Volvo! Chiar daca piesele sunt un pic cam scumpe, dar, sa fim serios, nu o strici o data pe luna, este rezistenta iar astea mai noi nu consuma sa mult!

| Seyko a răspuns:

Vw boss, cele mai bune masiniwinking

| BMadalin1992 a răspuns:

Depinde...
Daca vrei un consum mic in oras opteaza pentru Skoda Octavia Diesel
Daca vrei o masina sport atunci iti recomand Volvo.

| Curiosuuuuuuuuuuuuul a răspuns:

Volvo-este sigura si buna. Se spune ca nu a murit nimeni intr-un volvo dar consuma mult. dar o pui pe gaz si nu mai ai probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Curiosuuuuuuuuuuuuul):

Au murit oameni și în volvo, dar mai rar. Era și model panaramă.

| serbannarcis9779 a răspuns:

Volvo pentru rigiditate si comfort si skoda pentru consum