| anonim_4396 a întrebat:

Salut ce masina imi recomandati? As vrea ceva la mana a doua, cu un cosum cat mai mic si piesele sa se gaseasca usor si ieftin. Ceva pana in 1000 de euro

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cam orice ti-ai lua vezi ca o sa trebuiasca sa mai investesti cam 300-500 euro dupa in consumabile (ulei, filtre, cauciucuri, etc). Altfel eu as recomanda renault clio 2, vw polo, corsa c, seat ibiza. Toate sa fie cu motor pe benzina fiindca acela este cel mai ieftin de intretinut.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate raspunsul meu nu o sa fie pe gstul tau, dar nu recomand caruta la 1000 de euro, simplu un telefon S10+ este cam 1000 de euro, deci tu vrei masina?
Un ex. un vecin de-al meu zgarie branza ca bani avea si-a luat un "bolid" de asta la vreo 5000 de lei, adica cat dau unii pe o bicicleta de asta smechera, si intr-o zi i-a cazut in mers (s-a desprins, rupt) axa din fata, din cate mi-a povestit el, posibil acum sa se fi rupt bielete, capete bara, habar n-am cert este ca a patit ca in filme cand se rup la aia masinele in mers...dar a fost periculos, si se putea termina rau.
Nu va ganditi la 1 lucru: masinile foarte vechi trebuiau demult casate, distruse pentru ca sunt un pericol, tu schimbi ceva dar pe acel angrenaj exista o continuare care nu vei avea bani sa o schimbi, si daca o schimbi pe aia alta este uzata, daca le-ai schimba pe toate te-ar costa de 100 de ori mai mult decat face masina...
Sfatul meu luati ceva mai bun! Asa cum nu iti iei un telefon la mana a 14 sau de acum 10 ani, asa cum nu iti cumperi haine second =hand, dar masina de ce sa fie mana a 10-a?
Macar mana 2-a, a 3-a.
Vei spune ca nu toti au o situatie, ok pentru asta exista taxi, transportul public fratilor nu ca sa ne punem in pericol cu carute.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus 1, Opel Vectra B, Renault Clio 2.

| GabiDumitrescu a răspuns:

O masina de tuns sau una de spalat.

| anonimg a răspuns:

Nu stiu daca o masina de 1000 de euro va trece de RAR.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonimg):

Trece, dar mai dai vreo 300 EUR spaga...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacia.

| Illuminati2016 a răspuns:

Decat sa iti iei masina de spalat mai bine iti iei combina frigorifica

| TheMadKing a răspuns:

De banii astea iti ei scuter.