| Fla92 a întrebat:

Salut.Ce masina imi recomandati la pretul de 6500 euro?
Diesel
Motor pana in 2000 cmc
dupa anul 2005
pana in 150.000 km

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Sti cum ii treaba! Dupa anul 2004 sau facut masini, cu mai multi senzori! Adica intretinerea este mai scumpa! Sa dovedit ca o masina de ex PassatB5 este mai buna decat modelul B6! Ce iti recomand eu este:Un Golf4 1,9TDI 2005!(Cel mai bun motor este cel de 90CP!)Acuma tu hotaresti! Dar iti dau un sfat! Evita marca Ford! Au motoarele diesel TDCi si se duc repede injecoarele! La 5000-5500euro Iti gasesti un golf 5scurt diesel frumos! Succes

| Fla92 explică (pentru BassHunter13):

Ce parere ai de un bmw 320 diesel, 2005? 150Cp

| BassHunter13 a răspuns (pentru Fla92):

Sunt masini frumoase si chiar reusite! La E90 ca la toate BMW ..de exemplu un schimb de ulei cu toate filtrele in reprezentanta iti ea cam 1500lei! Daca are Km putini si reali..Bine inteles ca nu are nimeni curaju sa modifici km la un BMW ca sti ca daca ai vreo problema mergi cu cheia in Showroom si cipu din Cheie citeste tot! Ce sa umblat la masina cand sau ce s-a schimbat tot! Daca are km multi nu se prea merita! Ca dupa un numar de km se duce turbosuflanta si o ea pe ulei! Daca ai gasi ceva la 100mii1200 eu zic ca nu ii rau! dar iti cam sare de buget putin! Majoritatea sunt de 163cp! Succes!

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Un vw golf 4 daca iti aduce cineva din Germania, ca acolo nu-s asa uzate, ar fi bun.sau chiar golf 5.

| Antoni0 a răspuns:

Ceva nemtesc. Cauta aici, toate corespund criteriilor tale: http://www.autovit.ro/......8//diesel/

| vladut_1473 a răspuns:

Vw passat, cu motor de 1.9 diesel. Gasesti dupa 2005 si nu costa char 6500, gasesti si mai ieftin.