| Nick9401 a întrebat:

Salut, ce-mi recomandati sa-mi cumpar Ford Mondeo 2.0 diesel 180 cp sau Mazda 6 2.2 diesel 175 cp.M-a refer la masini noi

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 2 masini foarte reusite, un test drive cu ambele te va lamuri mai bine care ti se potriveste decat un sfat dat aiurea pe net

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mie-mi place Fordul.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Http://www.buhnici.ro/2015/01/14/video-ford-mondeo-imigrantul-american/

https://www.youtube.com/watch?v=HyMoZoRLc8Q

Eu zic ca arata mai bine Mondeo la exterior si Mazda la interior.La mazda platesti pentru cei 200 cc in plus insa sunt sigur ca va fi mai fiabila.

| Nick9401 explică (pentru ȘefuLaValută):

Sunt din chisinau si la noi nu exista acest plus de impozit pentru cilandrata masinei + la asta nici probleme cu servis-ul la mazda nu exista la noi.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Nick9401):

Cine a zis ceva de probleme cu serviceul Mazda? Eu am zis doar ca in România ar fi fost o problema capacitatea cilindrica mai mare a Mazdei 6 insa era compensata de fiabilitatea mai mare a masinii. Testeaza-le pe ambele si care iti place pe aia o iei.

| Nick9401 explică (pentru ȘefuLaValută):

Nu ai zis intr-adevar pur si simplu am inteles ca in Romania ar fi probleme cu service=ul la Mazda. oricum mersi mult de sfat

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Nick9401):

Cu placere!

| AndyPeScurt a răspuns:

Ford Mondeo.