| DimLight a întrebat:

Salut, ce parare aveti despre acest model de renault? http://cdn.anunt.auto.ro/......967430.jpg

cum se comporta pe drum?
se compara cu un peugeot 307 facelift?
piesele/intretinerea la un pret bun?
vreau doar pareri serioase, multumesc

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu as merge pe Renault nu Peugeot! Piese mai ieftine, fiabilitate mai mare, consum sa zic mai mic desii e relativa discutia cu consumul, intretinerea/ansamblu este ok, merita cumparata dar nu te astepta sa ai spatiu in interior, asta sa stii de la bun inceput!

| Alexakos a răspuns:

Un lucru... renaultu va ramane tot un renault. are multe defecte. insa este economic. la piese.intretinere peugeot este mai scump. insa eu unu as lua peugeot. cineva a luat un megane cabrio 2005 parca si trecea apa prin plafon. lol. insa bine ca sunt niste masini care te duc in a in b., fainuta si economica. insa la drum lung e mai bun peugeot. mai confortabil. acum este pur si simplu parerea mea. altu poate sa spuna ca renault e peste peugeot pentru ca lui ii place renault.

insa eu unu nu am incredere in renault.