| Eduard198 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de un ford focus hatchback 2006++
Ce motorizare ar fi buna pentru aceasta masina
Eu vreau sa imi cumpar masina asta pana in 4000 de euro si nu stiu ce sa aleg benzina sau disel, tin sa precizez ca nu vreau sa consume mult. Ce ar fi mai bine benzina sau disel?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cati km faci pe an, dieselul merita doar daca treci de 20. 000km an

| Violleta2022 a răspuns:

Diesel este de departe cea mai convenabila la pret.

| Eduard198 explică (pentru suntserios):

Fac aproximativ 60 de km pe zi, dar in unele zile fac si 190 de km pe zi

| Eduard198 explică:

Dar vreau sa va intreb daca masina asta de care zic eu sa mi-o cumpar daca este buna rezistenta...